Apie įmonę Business Help UK Ltd yra dukterinė Business Help UK Group įmonė, teikianti buhalterinių bei mokesčių apskaitos, audito, įmonių statistinių ataskaitų rengimo paslaugas.   Buhalterinė įmonės apskaita Tvarkinga ir tiksli buhalterinė apskaita gali būti Jūsų įmonės pranašumas konkurencinėje kovoje. Patikėję...
« Back

Jungtinės Karalystės Mokesčių inspekcijos taisyklės

Darbas yra neatsiejama daugelio gyvenimo dalis. Kelionės į darbą ir atgal - kasdienybė, o vis dažniau pasitaiko atvejų, kai darbo reikalais tenka išvykti ir ilgesniam laikui. Tokiu atveju iškyla klausimas, ar maistas, kurį perkame darbo išvykų metu turėtų būti apmokamas iš darbdavių kišenės, o gal šias išlaidas turėtų padengti Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija? Kas ir kaip tai turėtų daryti, EuroPlius teiravosi "Business Help UK Group" mokesčių specialistų, kurie jau daugelį metų padeda žmonėms susigaudyti painioje Jungtinės karalystės mokesčių sistemoje.



Mitai ir realybė

Anot "Business Help UK Group" atstovų, per paskutiniuosius metus teko girdėti daugybę mitų apie leistinas ir neleistinas išlaidas. Nepaisant šių mitų, Jungtinės Karalystės Mokesčių inspekcija (angl. HMRC) pakankamai aiškiai apibrėžia, kas leistina, o kas draudžiama. 

 

Visų pirma, reikėtų pabrėžti, kad apie leistinas ar draudžiamas išlaidas galima kalbėti tik tuo atveju, kai išlaidų galimybė apskritai atitinka tam tikrus HMRC nurodytus kriterijus. Kitaip tariant, reikėtų žinoti, kokios yra sąlygos, kai galima išskaičiuoti tam tikras išlaidas iš savo atlyginimo tam, kad uždarbio suma būtų mažesnė ir dalį mokesčių būtų galima susigrąžinti, per PAYE mokesčių sistemą (jei dirbate kaip darbuotojas - angl. employee) arba užpildę asmeninę pajamų deklarciją (Self-assessement tax return).


Taisyklės, kurias svarbu žinoti

Dirbantys Jungtinėje Karalystėje turėtų išmanyti tam tikras taisykles, kuriomis vadovaujantis

galima įtraukti tam tikrus pirkinius į darbo išlaidas. Vadinamos "benchmark scale rates" taisyklės yra taikomos tokiais atvejais, kai:

-Darbuotojas yra priverstas vykti kur nors, atlikdamas darbo užduotį, tačiau ši kelionė nėra įprasta kelionė į/iš darbo.

-Darbuotojas turi išvykti darbo reikalais daugiau nei 5 ar 10 valandų (t.y. šį laikotarpį nebūna namuose ar įprastoje darbo vietoje).

-Jei netaikomos "Working Rule Agreements", t.y. atskiros taisyklės, atsižvelgiant į darbo specifiką. 


Pavyzdžiui, sunkvežimio vairuotojas, kurio įprastinės darbo valandos nuo 8:30 iki 5:00, kartais gauna pavedimų pristatyti krovinius iš kito depo. Tai reiškia, kad vairuotojui darbo dieną teks pradėti 7:00 (iš namų išvykti prieš 6:00). Tokiu atveju darbo diena truks ilgiau nei 8 valandas. Jungtinės Karalystės Mokesčių inspekcija sutinka, kad tai nėra reguliarios darbo valandos, todėl, vadovaujantis įprastinėmis taisyklėmis, vairuotojui turėtų būti skiriamas "vieno valgio" arba "dviejų valgių" mokestis, tačiau per 24 darbo valandas negalima skirti daugiau nei 3 leistinų mokesčių (’reitų’).


Kitas pavyzdys: inžinierius, dirbantis nuo 8:30 iki 5:00, kelis kartus per mėnesį turi vykti susitikti su klientais vakarais. Susitikimai nėra reguliarūs ir tai nėra kasdienio darbo dalis, todėl darbuotojui priklausytų vieno arba dviejų valgių reitas kiekvieną kartą, kai susitikimai baigiasi po 8:00 vakaro. Tokiu atveju, vadovaujantis HMRC  taisyklėmis, skriamas papildomas valgio mokestis. 

 

Kokios sumos skiriamos maitinimui

Apskritai derėtų žinoti , kad "Benchmark scales" ‘reitai’ buvo HMRC patvirtinti 2009 m. balandžio 6 d. ir galioja iki šiol:

 

"Pusryčių" mokestis – gali būti skiriamas iki £5 

"Vieno valgio" mokestis (5val.) - iki £5 

"Dviejų valgių" mokestis (10val.) - iki £10

"Vėlyvo vakaro valgio" ("Vakarienės") mokestis - iki £15

 

Trumpai apie ‘maitinimo’ mokesčius arba kitaip vadinamus ‘reitus’

"Pusryčių" mokestis gali buti mokamas darbuotojui, jei šis išvyksta iš namų darbo reikalais anksčiau nei įprastai ir tai būna prieš 6 val. ryto, o pusryčius perka išvykęs iš namų. Jei darbuotojas nuolat į darbą išvyksta prieš 6 val. ryto, toks mokestis neskiriamas.

"Vėlyvo vakaro valgio" mokestis yra skaičiuojamas tuo atveju, jei darbuotojas darbą baigia vėlai, t.y. po 8 val. vakaro ir yra priverstas pirkti vakarienę prieš grįžtant į namus, kai įprastomis darbo dienomis valgo ją namuose.

Pusryčių ir vakarienės mokesčiai yra taikomi tik tais atvejais, jei darbuotojų darbo valandos nėra nuolat ankstyvos arba vėlyvos.

"Vieno valgio" mokestis gali būti skiriamas, kai darbuotojas darbo reikalais turi išvykti ilgesniam nei 5 valandų periodui ir dėl to yra priverstas pirkti maistą išvykos metu.

"Dviejų valgių" mokestis gali buti mokamas, kai darbuotojas turi išvykti darbo reikalais ilgesniam nei 10 valandų periodui ir dėl to yra priverstas pirkti maistą išvykos metu.

 

"Benchmark scale" mokesčiai yra limituojami iki trijų valgių per dieną ar 24 valandų periodą. Valgiu laikoma: ir maistas, ir gėrimas,  atsižvelgiant į standartinę šių žodžių reikšmę. 

 

Taipogi yra ir "Overnight Subsistence Rate" – ‘naktinis maisto ‘reitas’. Tačiau jis netaikomas, vadovaujantis "Benchmark scales" taisyklėmis. Darbuotojui priklauso vienas atlygis už perkamą maistą kelionės metu. Jis negali gauti pinigų, skirtų pusryčiams ir vakarienei, jei gauna "Overnight Subsistence Rate". Daugiau informacijos galite rasti HMRC leidinyje "EIM05231".

 

Norintys daugiau sužinoti apie kitas leistinas ir neleistinas išlaidas gali kreiptis į "Business Help UK Group" specialistus telefonu 01708 706 142 arba rašyti elektroniniu adresu info@bhukgroup.com

 

Daugiau informacijos taip pat galite rasti kituose "Business Help UK Group" puslapiuose:  www.bhukgroup.com

 

Susisiekite su "Business Help UK Group" specialistas ir jie pasidalins informacija apie kitus darbdavių įsipareigojimus. 

 

Business Help UK
Group Ltd


Tel: 0170 8706 142 parašykite mums »
Registruokis, kad gautum naujienlaiškį registruotis »
Follow us on
Have you used our services? Please take our survey.